Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Aktuální počasí

Počasí dnes:

30. 3. 2023

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 11 až 15°C. Noční teploty 7 až 3°C.

Přehrát/ZastavitDalší

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

MYSLIVECKÉ SDRUŽENÍ MEDLOV

Honitba MS Medlov se nachází v okrese Olomouc, na severní Moravě, ve výspě Hornomoravského úvalu. Přesněji tam, kde oblast úrodné Hané pozvolna přechází v podhůří Jeseníků. Hospodaříme na celkové rozloze 1973 ha honební plochy. Z toho je přibližně 1850 ha zemědělské půdy, 79 ha lesní půdy a 38 ha ostatní pozemky. Je to typická honitba středních poloh, kdy zemědělsky obhospodařovaná pole přechází v pastviny, louky a lesy. Nadmořská výška se pohybuje průměrně kolem 251 m. n. m., přičemž nejvyšším místem je vrchol Holubice 280 m. n. m.      

         Nejvíce zastoupeným druhem zvěře v naší honitbě je zvěř srnčí, která se zde vyskytuje hojně. Dále můžete narazit na zvěř černou. Ta se stejně jako po celém území naší republiky vyskytuje čím dál tím častěji a ve větších počtech. A jako poslední ze  zvěře spárkaté, obohacuje naši honitbu daněk evropský.

         V honitbě jsou stavy drobné zvěře na přijatelné úrovni, ačkoli je všeobecně v zemědělské krajině úbytek drobné alarmující. Počty zajíců se v posledních letech v rámci každoročních odlovů mírně zvyšují, což je důkaz zlepšování podmínek v naší honitbě. Stavy bažantů a koroptví kolísají na stále stejné úrovni.

         Kromě našich původních predátorů – liška obecná a jezevec lesní, se i u nás čím dál tím víc prosazuje nepůvodní psík mývalovitý.

 

AREÁL MS V ZADNÍM ÚJEZDĚ

    Areál MS se nachází ve stráni asi 500m za obcí Zadní Újezd, který patří k Medlovu. Součástí je myslivecká chata, umělá výcviková nora a taneční parket s podiem. V okolí se nachází lovecko-lesnické muzeum na zámku v Úsově a lužní lesy CHKO Litovelského pomoraví.

  Chatu tvoří velká společenská místnost, kterou členové využívají k pravidelným členským schůzím.  K dispozici je i bar. V navazující místnosti se nachází malá kuchyně. Dále je zde i velká kuchyně, která slouží pro přípravu jídel a zpracování zvěřiny. Ta se dá uskladnit v přilehlé mrazící místnosti. Ve venkovní části je taneční parket a podium.

Kontakt

MYSLIVECKÉ SDRUŽENÍ MEDLOV

IČ : 60781076

Medlov 122 , 783 91

Email : ms-medlov@wbs.cz

 

Předseda

Kruk Rudolf

734486839

 

Hospodář

Bittner František

732183956

 

Místopředseda

Bittner Pavel

777099700

bittner.pavel@email.cz

Správce majetku

Bittner Radovan

728218580

bittnerr122@seznam.cz

Jednatel

Vašíček Jaroslav ml.

731906479

 

Předseda kontrolní komise

Kresa Otto

 

 

Chatař

Škráček Marek

731907528

m.skracek@seznam.cz